Hola Espana!
Klasa 3 LO szczęśliwie wylądowała w Madrycie i dotarła autokarem do Pameluny. Jeden z naszych Ojców, który jest pilotem, załatwił nawet specjalne pozdrowienie od kapitana lotu dla wycieczki z LO Pryzmat!W załączeniu pierwsze zdjęcia z wieczornej wyprawy do miasta (życie w Hiszpanii zaczyna się po 22:) oraz z wizyty na kampusie Uniwersytetu Navarry (piękne wnętrza i mądre wykłady:)

Espana continuado!
Trzecioklasiści w Hiszpanii bardzo mężnie i w dobrych nastrojach przeszli dłuuugim fragmentem Drogi św. Jakuba (Camino de Santiago) - piękne słoneczne zdjęcia w załączeniu:)Dzisiaj przemieszczają się nad ocean do San Sebastian, więc wiele jeszcze wrażeń przed nimi!

Adiós Espana!
Ostani dzień naszych trzecioklasistów w Hiszpanii: San Sebastian, ocean, spacery po plaży, uczelnia techniczna Tecnún Uniwersytetu Navarra - ciężko będzie wyjeżdżać...Bardzo czekamy na osobiste relacje naszych uczniów i jesteśmy ciekawi ich wrażeń!

Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie mieli szansę pojechać tej jesieni do Hiszpanii – organizację podobnych wyjazdów planujemy w każdym roku szkolnym.

Tegoroczny tygodniowy wyjazd był dla naszych licealistów bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniem: od zwiedzania hiszpańskich miasteczek (Pampeluna, San Sebastian), przez odpoczynek na plaży (Ocean Atlantycki – Zatoka Biskajska), przeżycia duchowe i intensywne piesze wędrówki (droga św. Jakuba – Camino de Santiago) aż po świeże inspiracje edukacyjne (spotkania na poszczególnych Wydziałach Uniwersytetu Navarry).
Widzimy, że podobne wyjazdy są bardzo potrzebne na etapie edukacji licealnej – otwierają uczniom głowy na nowe możliwości edukacyjne, pozwalają im mierzyć się z wyzwaniami, a także umożliwiają pobycie razem w niecodziennych okolicznościach.

Hanna Boguta-Marchel
Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Pryzmat

Opinie nauczycieli i opiekunów

Była to też dla naszej młodzieży wspaniała okazja by poszerzyć swoje horyzonty. Wędrówka po cudownym szlaku św. Jakuba, poznanie polskich studentów opowiadających o swoich doświadczeniach dorosłego życia w Hiszpanii, kosztowanie tapas, pinchos i churros… no i jesienna kąpiel w Oceanie Atlantyckim. Jednym słowem – niezapomniane wrażenia!

Maciej Gołębiewski
Prezes Fundacji Sternik Warszawa Zachód

Grupa bardzo zmotywowana i świetnie zorganizowana – wszyscy się wzajemnie wspierali, zwłaszcza podczas 20-kilometrowej pieszej wędrówki odcinkiem Camino de Santiago. Na Uniwersytecie Navarra aktywni, zadający ciekawe pytania i zainteresowani światem wokół. Cieszę się, że mogłem ich poznać!

Higin Paterna,
Delegat Uniwerystetu Navarra

Myślę, że najcenniejsza jest inspiracja do kreatywnego myślenia o swojej edukacji i przyszłości, która dzięki temu wyjazdowi zakiełkowała w wielu sercach i umysłach.

Agata Dmoch-Hołody,
Wychowawca kl. 3